A Forma 1 2024 évében is kiváló izgalmakat hozott számunkra, ugyanis a 38. Japán Nagydíjon Max Verstappen, az Oracle Red Bull Racing holland címvédője újra győzelemmel zárt Suzuka városában. Verstappen győzelme a 2024-es szezonban nyújtott kiemelkedő teljesítményének folytatását jelentette, ami tovább erősítette a pozícióját a bajnokságon.

A verseny rendkívül intenzív volt, ugyanis Verstappen mindössze 12.5 másodperccel ért be hamarabb a célba, mint Sergio Pérez. A futam érdekessége, hogy a rajt során nem volt pozíciócsere, azonban Daniel Ricciardo (Red Bull) óriásit ütközött Alexander Albon-nal, a Williams versenyzőjével, ezért félbe kellett szakítani a rajtot. A harmadik dobogós Carlos Sainz lett, aki 2020 óta Sebastian Vettel helyén versenyzik a Ferrari csapatában.

Az esemény hangulatát fokozta, hogy a verseny alatt vita alakult ki Max Verstappen és a versenymérnöke között az első szárny beállításakor.

Amikor erről kérdezték Verstappen-t, akkor ezt nyilatkozta a Japán nagydíj után: “Mindig megpróbálok olyan következetes lenni, amennyire csak tudok, anélkül, hogy visszakiabálnék neki, de ettől függetlenül remek a kapcsolatunk, és ez közöttünk így működik.”

Mi történt pontosan, és hogyan győzött újra Verstappen?

Max Verstappen tehát ismét győzelmet aratott, amire azért sokan számítottak, hiszen az utóbbi időben kiválóan teljesít a pilóta. A Forma 1 teszt 2024 évében is sikeres volt, ugyanis már a rajtnál jól indított a versenyző, kivéve a balesetet Ricciardo és Albon között. Annak ellenére, hogy Verstappen riválisai - köztük csapattársa, Sergio Pérez és a ferraris Carlos Sainz - kiélezett versenyt folytattak, a bajnok összeszedettsége és profi szerelői csapata lehetővé tette számára, hogy minden körrel növelje az előnyét.

Emellett, Verstappen győzelmében az is döntő szerepet játszott, hogy már jól ismerte a suzukai pályát. A bajnok, aki korábban többször is nyert már ezen a pályán, magabiztosan közelítette meg a versenyt, így ki tudott használni minden kanyart és egyenes szakaszt.

Verstappen a 10. körben 3 másodperccel vezetett Perez előtt, Norris pedig 6 másodperccel volt lemaradva. A futam közben Csou Kuan-Jü feladta a versenyt, a két Mercedes pilóta pedig 15. körben a csapatuk utasítására helyet cseréltek egymással.

A Red Bull világbajnoka a 21. körben biztosította versenyhelyzetét, Sainz pedig megelőzte Russelt, így bekerült az első 5 versenyzők közé. Leclerc azonban hibát követett el a 26. körben, így lecsúszott a pályáról, ahol megelőzte őt Perez.

A 44. körben Sainz utolérte a monacói versenyzőt, Leclerc-et, valamint a brit pilótát, Norrist, így ők versenyeztek a dobogós helyért, a végére azonban Sainz (Ferrari) lett a harmadik, Leclerc (Ferrari) negyedik, Norris, a McLaren játékosa pedig ötödik.

A világbajnokság előrejelzései szakértők szerint 2024-ben

A Forma-1 világbajnokság 2024-ben Bahrein-ben kezdődött, Japán Nagydíj pedig április 7-én véget ért, azonban a versenysorozat tovább folytatódik Kínában.

Forma 1 versenynaptár 2024 évében

A Forma-1 versenynaptára idén is tele van jobbnál jobb országokkal. Ami a pedig a legjobb az egészben, hogy a technológia segítségével a Forma 1 2024 közvetítés élőben is megtekinthető, akár magyar, akár külföldi oldalakon.