Kapitány István: 18 és 21 óra között mérsékeljük a klímahasználatot!
Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter arra kérte a lakosságot, hogy a nyári hőség idején, különösen az esti 18 és 21 óra közötti időszakban mérsékelje villamosenergia-fogyasztását a rendszer terhelésének csökkentése érdekében.
4 kapcsolódó hír
Az áramfogyasztás csökkentésére kéri a lakosságot a 18 és 21 óra közötti időszakban Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
A villamosenergia-ellátás biztonságos és zavartalan működése érdekében az áramfogyasztás csökkentésére kéri a lakosságot a 18 és 21 óra közötti időszakban Kapitány István
A miniszter szerint ez nem nagy áldozat.
A klímák és más nagy energiaigényű berendezések fokozott használata komoly terhelést jelent az energiahálózatra.