Közepesre csökkentették az ország a terrorfenyegetettségi szintjét
A belügyminiszter szerint nem indokolt a szigorú biztonsági intézkedések fenntartása.
8 kapcsolódó hír
Módosul a terrorfenyegetettségi szint Magyarországon: a terrorfokozatot az eddigi magas szintről közepes szintre csökkentették – közölte a Belügyminisztérium.
Pósfai Gábor szerint nem indokolt a szigorú biztonsági intézkedések fenntartása.
Magyarországon a terrorfenyegetettségi szintet magasról közepesre csökkentették. A Terrorellenes Koordinációs Bizottság ülésén a szakértők áttekintették a biztonsági hely
Orbán Viktor az iráni háború miatt emelte magasra február végén a terrorfenyegetettség szintjét, Pósfai Gábor most közepesre csökkentette.
A TEK Terrorellenes Koordinációs Bizottsága javasolta, hogy az eddigi magas szintről közepesre módosítsák a terrorfenyegetettség szintjét.
Az iráni háború miatt az Orbán-kormány által elrendelt szigorítást ma már sem a nemzetközi helyzet, sem a hazánk biztonsági helyzete nem indokolja.
A belügyminiszter közölte, hogy a korábban elrendelt, szigorúbb biztonsági intézkedések fenntartása a jelenlegi környezetben már nem indokolt.
Az eddigi 2-es, vagyis magas fokozatú terrorfenyegetettségi szintet 3-as, közepes szintre csökkentették.