Fontos bejelentést tett Kapitány István – példátlanul nagy energetikai programot indítanak
Példátlan léptékű, 1,5 milliárd eurós fejlesztési program indul európai uniós forrásokból a magyar villamosenergia-hálózat korszerűsítésére – jelentette be Kapitány István gazdasági és energiaügyi miniszter. A beruházás célja az áramellátás biztonságának növelése, valamint csaknem 5000 megawattnyi új, elsősorban megújuló energiatermelő kapacitás előtt nyithat utat. A program keretében okosmérők telepítésére is lehetőség nyílik, amelyek a háztartások tudatosabb energiafelhasználását segíthetik.
5 kapcsolódó hír
Nem árt odafigyelni, nemsokára nyílik a pénzcsap.
A gazdasági és energetikai miniszer szerint új szakaszába lépett a magyar villamosenergia-hálózat fejlesztése: megnyílt az a másfél milliárd eurós európai uniós finanszír
Már meg is jelent a 1,5 milliárd eurós keretösszegű pályázat kiírása.
Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter másfél milliárd eurós, uniós forrásból finanszírozott program indulásáról tájékoztatott, amely a magyar villamosenergia
A tárcavezető 1,5 milliárd eurós energetikai programról tett bejelentést, ami azonnal el is indul.