Az olajipar ellen jöttek az EU-s zöld szabályok, most zöldbefektetéssé minősítették az olajkitermelést
Az Európai Unió tagállamai olyan javaslatról állapodtak meg, amely jelentősen lazítaná a fenntartható befektetésekre vonatkozó uniós szabályokat. A változtatás lehetővé tenné, hogy nagy olaj- és gázipari vállalatok is bekerüljenek a zöld befektetési alapokba, amennyiben éves nettó beruházásaik legalább ötödét zöld projektekre fordítják – még akkor is, ha emellett milliárdokat költenek új fosszilis projektek kiépítésére. A tervezetről még az Európai Parlamenttel és a Bizottsággal is meg kell egyezni, és a részlet várhatóan komoly politikai vitákat generál.
1 kapcsolódó hír
Kritikák kereszttüzébe került a szerdai uniós megállapodás.