Greenpeace: Magzatkárosító oldószert mutattak ki a komáromi ipari park víztározójában
Helyi civilek és a Greenpeace akkumulátorgyártásban használt oldószert mutattak ki.
8 kapcsolódó hír
A Greenpeace bejelentést tett az esetről a helyi kormányhivatalnál, hogy kiderüljön: a környék akkugyárai miatt kerülhetett-e NMP a vízbe.
Akkumulátorgyártáshoz használt oldószert, N-metil-pirrolidont (NMP) mutattak ki a komáromi ipari park egyik esővízgyűjtő tavában, miután a helyi lakosok nagyméretű halak
Az "ÉBRESZTŐ KOMÁROM!" civil csoport számolt be arról, hogy a komáromi ipari park területén található esővízgyűjtő tóban – melyből vizet eresztenek a Dunába – több nagyte
Vizsgálják, hogy a vegyület akkumulátoripari üzemből kerülhetett-e a környezetbe.
A Geenpeace és civilek által végzett vizsgálat veszélyes oldószert mutatott ki a vízben. A környezetvédő szervezet szerint viszont az sem zárható ki, hogy más oldószerek
Az akkumulátorgyártás során használt oldószert, N-Metil-pirrolidont (NMP-t) azonosítottak.
Haltetemek észlelése után vettek mintát.
Az oldószert akkumulátorgyártáshoz használják Magyarországon, és egyelőre nincs természetes vizekre meghatározott határértéke.