Rendkívüli: letartóztattak több személyt az NKA-botrány kapcsán – minisztériumi alkalmazottak vannak őrizetben
13 kapcsolódó hír
A gyanúsítottak a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában állnak vagy álltak.
Tarr Zoltán is megszólalt a 17 milliárd forintot meghaladó támogatások ügyében.
A NAV hat személyt vett őrizetbe a 17 milliárd forintot meghaladó kulturális támogatási ügyben – jelentette be Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért fele
A botrány csak dagad és dagad.
Hűtlen kezelés gyanújával hallgatták ki őket.
Köztük van Bús Balázs, aki az elmúlt években a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke volt.
A 24.hu szerint Bús Balázs lehet az érintett.
Zajlik az ügy.
Bús Balázst, Óbuda volt polgármesterét is őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki az NKA-pénzek ügyében.
Óbuda volt polgármestere részletes vallomást tett.
Újabb fordulat történt az NKA-t érintő ügyben. Nagy Ervin kedden a közösségi oldalán azt közölte, hogy a NAV őrizetbe vette a „Hankó-botrány” hat érintettjét.
Hat embert vett őrizetbe a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) által kifizetett, 17 milliárd forintot meghaladó összegű támogatásokkal kapcso
Az eljárás alá vont személyeket 17 milliárd forintot meghaladó vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.