Reagált a Sándor-palota a köztársasági elnök eltávolításáról szóló Alaptörvény-módosításra
Felhívták a figyelmet a jogállamiság tiszteletben tartására és óva intették a parlamenti többséget a közhatalom önkényes gyakorlásától.
10 kapcsolódó hír
Ezen felül nem kommentálja a javaslatot, hogy miként kezdeményezik megbízatásának megszüntetését.
Gyorsan válaszoltak a kérdésekre.
Megszólalt a Sándor-palota azt követően, hogy Magyar Péter hétfőn a Parlamentben bejelentette: kezdeményezik a jelenlegi köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését.
Megszólalt a Sándor-palota Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését célzó Alaptörvény-módosítási javaslat ügyében. A hivatal közölte, hogy Sulyok Tam
A hétfőn bejelentett módosításra reagált a jelenlegi államfő is.
Az elnöki hivatal óva int a közhatalom önkényes gyakorlásától.
Figyelmeztetést küldött a Sándor-palota a kétharmados többség korlátairól.
A köztársasági elnök a kétharmados parlamenti többség adta lehetőségek korlátok nélküli érvényesítésétől is óv.
„Sulyok Tamás július 20-a körül már nem lesz Magyarország köztársasági elnöke” – mondta hétfőn Magyar Péter miniszterelnök. Mi történt? A Népszava kérdésére reagált elősz