Jogi és fizikai értelemben a NER nem volt népirtás, de ezen kívül majdnem
A kormányváltás után rögtön elindult a vita a szembenézésről, számonkérésről. Szabó Miklós társadalomkutató szerint a cél nem a bosszú, hanem a megbékélés, egy közös világ kereteinek kialakítása, és ehhez az is szükséges, hogy, a jogi és szimbolikus számonkérés mellette, mindenki szembenézzen a saját felelősségével is.
1 kapcsolódó hír
Mi történik egy gyilkossági helyszínelés során? Hogyan néz ki egy gyilkosság helyszíne? Feldolgozható-e annyi kegyetlenség látványa, amely munkájuk során a szakértőkre vá