Még egy héttel meghosszabbították a vörös kódot az extrém hőség miatt
7 kapcsolódó hír
Fokozott védelmet és kötelező ellátást biztosítanak a rászorulóknak, különösen a hajléktalanoknak.
Meghosszabbították jövő hét kedd éjfélig a vörös kódot – közölte a szociális- és családügyi miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
Több vármegyében másodfokú hőségriasztás van érvényben.
A kánikula miatt továbbra is rendkívüli intézkedések maradnak érvényben.
Brutális hőhullám söpör végig az országon: meghosszabbították a vörös kódot, akár 41 fok is jöhet a napokban.
Meghosszabbították a vörös kódot is, ami jövő hét kedd éjfélig lesz érvényben.
A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula okozta fokozott tűzkockázat miatt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a BM Országos Katasztrófavédelm