Orbán Anita elárulta, miben fognak együttműködni a V4-ek
A visegrádi négyek legutóbbi találkozóján több fontos megállapodás született a miniszterelnökök között. A tagországok vezetői döntöttek arról, hogy ezentúl minden európai tanácsülés előtt egyeztetni fognak egymással, többek között a hétéves uniós költségvetésről, az energiaárakról, a versenyképességről és az illegális migrációról. A cseh miniszterelnök javaslatára a szlovák elnökség alatt találkozót terveznek a német és az osztrák kancellárral. Kiemelt témaként szerepelt az észak-dél vasúti összeköttetés fejlesztése is: Magyar Péter egy Gdansktól Triesztig, illetve Hamburgtól Budapesten át délig tartó infrastruktúra-fejlesztési tervet mutatott be.
2 kapcsolódó hír
A visegrádi négyek országai, Magyarország, Lengyelország, Csehország és Szlovákia vezetői a gödöllői csúcstalálkozón megerősítették elkötelezettségüket a szorosabb együtt