Bús Balázzsal együtt azokat vették őrizetbe, akik döntöttek az NKA 17 milliárdos támogatásairól
A Telex információja szerint a Nemzeti Kulturális Alap pályázatkezelő szervének főigazgatója, a kabinetfőnöke és a támogatásokról döntő három bizottsági tag van őrizetben. A nyomozás szálai Bács-Kiskun vármegyéig vezettek. Az illetékes ügyészség ma délután dönt arról, hogy kezdeményezi-e a gyanúsítottak letartóztatását.
8 kapcsolódó hír
A tegnapi napon hűtlen kezelés gyanújával őrizetbe vették Bús Balázst, a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) alelnökét, a támogatások lebonyolításáért felelős intézmény vezetői
A lap szerint egy korábbi fideszes országgyűlési képviselő is a gyanúsítottak között lehet.
Összesen hatan kerültek őrizetbe, köztük a támogatások kiosztásáról döntő bizottsági tagok, valamint az egykori főigazgató és kabinetvezetője.
A hat új gyanúsított között ott vannak a kiemelt kollégium tagjai és az NKTK két vezetője is.
Magánszemélyek feljelentése miatt indult nyomozás.
Óbuda polgármestere szerint közpénzből finanszírozott civil kampány folyt ellene és Bús Balázs mellett. Búst, aki 2019-ig vezette a III. kerületet, majd az NKA alelnöke l
Az óbudai polgármester szerint ez az ügy 2024-ben is a hatóság előtt volt, mégsem történt semmi.