Irán a FIFA-hoz fordult, miután az Egyesült Államok megtagadta a vb-re érkező válogatott stábjának több tagjától a vízumot
A házigazda USA először a focivébék történetében olyan ország válogatottját fogadja, amellyel háborúban áll.
4 kapcsolódó hír
Washington közölte, minden szükséges engedélyt kiadtak a csapat részvételéhez.
Az irániak szerint ugyan a csapat beléphet az Egyesült Államokba, a kiszolgáló személyzet és a vezetőség jelentős része nem kapott beutazási engedélyt.
Diplomáciai feszültség alakult ki az USA és Irán között, miután az amerikai hatóságok a stábtagok egy részétől megtagadták a belépést.
Az iráni játékosok pedig csak a mérkőzések napján léphetnek be az Egyesült Államokba és még aznap el is kell hagyniuk azt.