Eltévedt egy külföldi turista a visegrádi erdőben, mentőcsapat indult érte: „Nem mindennapi riasztáson vagyunk túl”
A turista a visegrádi Salamon-toronytól indult egy körtúrára, de nem volt kellően felkészült, és rosszul tervezte meg a napját. A telefonján nem volt internet, és papíralapú térképet sem vitt magával. Mivel külföldi állampolgárként egyedül érkezett az országba, senkinek sem mondta el, hogy pontosan merre szeretne túrázni az erdőben.
4 kapcsolódó hír
A nő telefonján nem volt internet, és papíralapú térképet sem vitt magával.
Eltévedt, de telefonos koordinációval másfél óra alatt sikerült megtalálni.
Eredményes és tanulságos esetről érkezett beszámoló.
A magányos kiránduló elszámolta magát, a kutató-mentőknek konferenciahívással sikerült a nyomára akadni.