Újra együtt a 3+1 testőr – élőben a V4 csúcs utáni sajtótájékoztatóról
Több évnyi kihagyás után tartottak újra kormányfői csúcstalálkozót Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia vezetői. A miniszterelnökök a gödöllői Grassalkovich-kastélyban gyűltek össze, az egyeztetés után pedig sajtótájékoztatót tartottak. Percről percre közvetítésünk.
6 kapcsolódó hír
A gödöllői csúcson újraindították a V4-ek politikai együttműködését, rendszeres EU-s egyeztetésekről, V4+ találkozókról és egy Budapest–Varsó gyorsvasútról is megállapodt
„A Visegrádi Négyek országai kellőképpen bölcsek ahhoz, hogy csak olyan témákat vegyenek elő, amelyek összekötik őket” – jelentette ki kedden Gödöllőn Robert Fico a V4-es
A részt vevő felek többek között megegyeztek abban, hogy – közös érdekek mentén – szoros együttműködésre törekszenek a régiós, az európai és a globális partnerekkel is.
Közel két és fél éves szünet után tartottak újra kormányfői V4 csúcsot. A gödöllői találkozó után szóba került az is, mi lehetett az oka a visegrádi négyek halódásának.