Megvan, mire költene azonnal több pénzt a magyar egészségügyben az államtitkár
Átfogó helyzetfelméréssel és egy részletes "országleltár" elkészítésével tervezi elindítani a szakmai munkát az új Egészségügyi Minisztérium a magyar egészségügyi ellátórendszert illetően, miközben az intézményi működési adatok súlyos strukturális és területi egyenlőtlenségeket, valamint jelentős rejtett humánerőforrás-hiányt mutatnak – derült ki Buga László az Egészségügyi Minisztérium kórházi fekvő- és járóbeteg szakellátásért felelős államtitkárának IME konferenciáján. Azt is hangoztatta, hogy a legfontosabb prioritás a szakdolgozói béremelés.
3 kapcsolódó hír
A magyar lakosság egészségi állapota európai összehasonlításban kedvezőtlen, a születéskor várható egészséges élettartam tekintetében az uniós rangsor végén helyezkedünk
A nyilvántartott 2544 ellátóegységből 464 részben vagy teljesen szünetel, miközben számos osztály működését külső orvosközvetítő cégek biztosítják. Az új minisztérium tel
Több idézet is helyet kap a miniszter falán.