A barátság vége
A múlt heti G7-csúcs után sokan fellélegeztek Európában. Donald Trump nem borította fel a tárgyalóasztalt, nem alázta meg nyilvánosan a szövetségeseket, és a franciaországi találkozó legalább a felszínen meglepően gördülékenyen zajlott. Giorgia Meloni olasz kormányfő is arról beszélt, hogy a légkör pozitív volt. Az európai vezetők talán azt remélték, hogy végre megtanulták kezelni a kiszámíthatatlan, narcisztikus amerikai elnököt.
1 kapcsolódó hír
A világ nyilvánossága előtt zajló szópárbaj már távolról sem csak egy fényképről szól: Irán, a NATO, az olasz szuverenitás és a jobboldali szövetségek törékenysége került