Bocsánatkérést vár a kórházban megfulladt fiú édesanyja
Jogos ítélet született fia halála ügyében – ezt mondta az RTL Híradónak az anya, akinek Down-szindrómás fia 6 éve megfulladt a szekszárdi kórházban. Az ápoló felfüggesztett büntetést kapott, mert – az orvos hozzájárulásával – szilárd ételt adott neki, pedig az anya előre jelezte, hogy fia csak pépeset ehet. Az orvosra pénzbüntetést szabtak ki. Az áldozat anyja azt mondta: szeretné, ha bocsánatot kérnének tőlük.
2 kapcsolódó hír
Egy HPV-szűrést követő biopszia után kapott életveszélyes szepszist a 35 éves Fanni, akinek az életéért napokig küzdöttek az orvosok. Bár a fertőzést túlélte, az üszkösöd
Hat évvel a tragédia után jogerős ítélet született annak a Down-szindrómás fiatalnak az ügyében, aki a szekszárdi kórházban fulladt meg, miután pépes helyett szilárd étel