Magyar Péter maga bontotta le a kordont a Karmelita Kolostornál
A közlekedési- és a belügyminiszter is segített a Karmelita Kolostor előtti kordon lebontásában a miniszterelnöknek. Az Orbán Viktor volt miniszterelnök hivatala előtti utcát a szemközti építkezésre hivatkozva kordonozták el évekkel ezelőtt, ezzel azt is akadályozva, hogy a sajtó kérdéseket tegyen fel az érkezőknek. Magyar Péter azt is bejelentette, hogy a Karmelitába hétvégente ezután bárki bemehet majd. Vitézy Dávid pedig arról beszélt, a teljes vári beruházásra egy egész centrumkórház árát elköltötte az előző kormány.
6 kapcsolódó hír
Somogyi Zoltán politikai elemző arról is beszélt, hogy „minden nap jön valami, ami az előző rendszer bűneire mutat rá”.
Magyar Péter szombat délelőttre bejárásra hívta a sajtót a Karmelita kolostorba.
A politikus köszönetet mondott a rendőröknek és a Várkapitányságnak, hogy gyorsan megszervezték a hétvégi „tárlatvezetést”.
Személyesen vezette körbe a sajtó munkatársait Magyar Péter kormányfő a Miniszterelnökség volt épületében, a Karmelita kolostorban szombat délelőtt. Őket követve elindult
Személyesen vezette körbe a sajtó munkatársait Magyar Péter kormányfő a Miniszterelnökség volt épületében, a Karmelita kolostorban szombat délelőtt.