Ma is meghallgatnak hat leendő minisztert, délután jön a miniszteri eskütétel, éjféltől pedig az új kormány
Magyar Péter már miniszterelnök, éjféltől már a miniszterjelöltjei is miniszterek lesznek – de előbb a bizottságoknál, aztán az államfőnél és végül az Országgyűlés ülésén is lesz dolguk.
52 kapcsolódó hír
Folytatódnak a meghallgatások is.
A parlamenti honlapon olvasható meghívók szerint reggel 8 órakor négy bizottságban folytatódnak a meghallgatások.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, és esküt tesznek a miniszterek.
Újabb fontos naphoz érkeztünk, hiszen ma áll fel és kezdi meg munkáját új Tisza-kormány. Az országházban folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsá
Ma esküt tesznek a miniszterek.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt teszne
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt teszne
Délután már esküt is tesznek az új tárcavezetők.
A délután négykor kezdődő plenáris ülésen már esküt is tesznek az új miniszterek, megalakul Magyar Péter kormánya. Hat bizottság hét miniszteri meghallgatást tart ma.
Percről percre tudósítunk a miniszterjelölti meghallgatásokról, feláll a Tisza-kormány.
A kulturális miniszterjelölt a keddi meghallgatásán kemény vádbeszédet mondott az előző kormányzással szemben a Művelődési Bizottságban.
A Bütyök-kormány ezzel hivatalosan is átveszi a magyar nemzet sorsának irányítását.
Magyar Péter hétfőn este videóban mutatta be a leendő Tisza-kormány tagjaival a Karmelitát és egyben Sulyok Tamásnak is üzent.
Máris súlyos engedmények Brüsszelnek és az ukránoknak.
Az Országgyűlés keddi ülésén már esküt tehetnek Magyar Péter miniszterei, miután rekordgyorsasággal lezajlottak a parlamenti bizottsági meghallgatások.
Sulyok Tamás hivatalosan is kinevezi a tizenhat minisztert, akik később az Országgyűlés előtt tesznek esküt. A Magyar-kormány éjféltől lép hivatalba.
Élőben közvetítik az eseményeket.
Sulyok Tamás köztársasági elnök hamarosan kinevezi a minisztereket.
Magyar Péter kormányának tagjai a Sándor-palotában veszik át megbízólevelüket Sulyok Tamás köztársasági elnöktől.
Magyar Péter tájékoztatása szerint szerdán már kormányülést tartanak, ennek részleteiről holnap számolnak majd be.
Magyar Péter a közösségi oldalára feltöltött videóban mutatta be, hogy miként nevezi ki a köztársasági elnök az új kormány minisztereit.
Magyar Péter a közösségi oldalára feltöltött videóban mutatta be, hogy miként nevezi ki a köztársasági elnök az új kormány minisztereit.
A Sándor-palota Tükörterméből a Parlamentbe mennek át a kormánytagok letenni a hivatali esküt.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Megalakult Magyar Péter kormánya, ezzel véget ért az ötödik Orbán-kormány megbízatása.
A miniszterjelöltek többsége autóval érkezett, de Hegedűs Zsolt, Gajdos László és Vitézy Dávid gyalog sétált a Sándor-palotához.
Megtörtént a kötelező aktus, Sulyok Tamás köztársasági elnöknél kedd délután letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet. Az államfő a Sándor-palotában kedden ko
Hamarosan esküt is tesznek az új kormány tagjai.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit a köztársasági elnök kedden, ezzel megalakult az új kabinet.
Kedd délután nevezi ki a minisztereket a köztársasági elnök, aztán esküt is tesznek az Országgyűlés előtt.
Új kormány, új kisbusz, új csoportkép.
Kinevezte a Tisza-kormány minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Kedden kora délután a Sándor-palotában lezajlott a megalakuló Tisza-kormány minisztereinek hivatalos, köztársasági elnök általi kinevezése. A beiktatási folyamat 16 órátó
Éjféltől hivatalosan is megalakul a Tisza-kormány, szerdán pedig meg is tartják az első kormányülést.
Magyar Péter fogja bemutatni a parlamentnek a minisztereit, akik délután már átvették a kinevezésüket Sulyok Tamástól. Éjféltől hivatalosan is hivatalba lép Magyar Péter
A Sándor-palotában zajlott az ünnepség.
Magyar Péter az Országgyűlés előtt kedden bemutatta kormányának tagjait, majd a jelöltek letették az esküt, és aláírták az okmányokat. Éjféltől teljes gőzzel üzemelhet az
Az április 12-i parlamenti választásokon a Tisza Párt kétharmados többséget szerezve nyert. Így Magyar Pétert választották miniszterelnökké az új Országgyűlés május 9-i a
Magyar Péter az új kormány megalakulásakor arról beszélt a parlamentben, hogy az ország súlyos állapotban van, de szerinte most kezdődik meg a „sebek begyógyításának” idő
Az Országgyűlés ünnepi ülésen letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei. Magyar Péter szerint az új kormányban négy tárcának kiemelt szerepe lesz a rendszerváltásban.
Letették a parlamentben az esküt a miniszterek. Orbán Anita lesz Magyar helyettese.
Felállt az új kormány, esküt tettek a parlamentben a miniszterek és Magyar Péter megtartotta első kormányfői beszédét a parlament üléstermében. Előzőleg a miniszterek a S
Letették az esküt a miniszterek, megalakult a Tisza-kormány, amely holnaptól vezeti az országot. A 16 tárcavezetőt kedd délután a köztársasági elnök nevezte ki a Sándor-p
Elkerülhetetlen volt, hogy elkészüljenek a közös képek.
Véghajrájába ért a Tisza-kormány megalakulása: a mai nap befejeződtek a miniszterjelöltek bizottsági meghallgatásai, majd 13.30-kor mindenki megkapta hivatalos kinevezésé