Dagad a rendjel-botrány: Zelenszkij nem vesz részt az Ukrajna újjáépítéséről szóló gdanski konferencián
A kitüntetésétől megfosztott ukrán elnök már vissza is küldte a Fehér Sas-érdemrendjét, Julia Szviridenko miniszterelnök pedig bejelentette, hogy ő vezeti majd a csütörtökön Gdanskba induló ukrán küldöttséget.
1 kapcsolódó hír
Több tucat állam- és kormányfő megy Gdanskba, hogy Ukrajna támogatásáról tárgyaljanak – az ukrán elnök nélkül.