Lannert Judit: Ha a magyar gyerekek tanulnak a legtöbbet Európában, mégis közepes eredményeket érnek el a teszteken, akkor hihetetlen hibákat követünk el velük szemben
Az oktatási miniszter szimbolikusan a diákok által alapított Balzacnak adta az első interjúját.
11 kapcsolódó hír
A miniszter szerint a magyar oktatási rendszer hihetetlen hibákat, vagy akár bűnöket követ el a gyerekekkel szemben azzal, hogy értelmetlen munkára kényszeríti őket.
A miniszter a Balzacnak adott interjújában arról beszélt, hogy társadalmi egyeztetésre vinné a témát, amiről a fiatalokat is megkérdezné.
Szerinte a jelenlegi középiskolai felvételi rendszer csak az elit elkülönülését szolgálja.
Lannert Judit fiataloknak nyilatkozott.
A Balzacnak adta első miniszteri interjúját Lannert Judit.
A 25 év alatti fiatalok által szerkesztett Balzac nevű lapnak adta első hivatalos interjúját Lannert Judit, az új oktatási és gyermekügyi miniszter. A tárcavezető be akar
Lannert Judit bizonyos gimnáziumokról úgy vélekedett, hogy „az elit kiszelektálja magát”.
Úgy látja, a mesterséges intelligenciához fel kell nőni, akkor lehet jól használni, ha a szövegértés és a logikai gondolkodás szintje magas. Külön tantárgy nem lesz az AI
12–14 éves kor előtt nem is ajánlaná, hogy kísérletezzenek a gyerekek az AI-jal.
Az oktatási és gyermekügyi miniszter a mesterséges intelligencia szerepére, illetve a közösségi média- és mobilhasználat korlátozására is kitért.
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség – mondta a miniszter