Afrikai sertéspestist talált a Nébih, 3000 állatot ölnek le egy telepen
34 kapcsolódó hír
Az országos főállatorvos azonnali hatósági intézkedéseket rendelt el.
Magyarországon első alkalommal mutatták ki az afrikai sertéspestis (ASP) vírusát házi sertésekben. A Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Vállajon működő gazdaság mintegy hár
A rendkívül ragályos vírus emberre nem veszélyes, de a fertőzött sertés- és vaddisznó-állomány teljes egészét elpusztíthatja.
Az afrikai sertéspestis (ASP) vírus jelenlétét igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma egy Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei házisertés-
Az afrikai sertéspestis (ASP) vírus jelenlétét igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma egy Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei házisertés-
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei házisertés-állományban mutatták ki a vírus jelenlétét.
Egyúttal figyelmeztetnek is.
Egyelőre vizsgálják, hogyan betegedhettek meg az állatok a súlyos vírusfertőzéssel.
Ha nem sikerül megfékezni az afrikai sertéspestis terjedését, azt mindenki a pénztárcáján keresztül érzi meg.
Az embert nem betegíti meg, ám a sertések számára gyógyíthatatlan, végzetes kórnak számít.
Egy Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei nagyüzemi telepen hivatalosan is megerősítették a vírus jelenlétét.
Bóna Szabolcs, agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter is reagált arra a hírre, miszerint Magyarországon most először mutatták ki az afrikai sertéspestist (ASP)
Több ezer állatot ölhetnek le.
A Nébih elnöke Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében azonnali hatósági intézkedéseket rendelt el.
Súlyos mérföldkőhöz érkezett a hazai állategészségügy. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma igazolta az afrikai sertéspestis (ASP) jelenlétét
Ezer éven is túl nyúló történelmünk, anyanyelvünk, gazdag hagyományaink, közösen vallott értékeink fűznek össze bennünket, magyarokat határainkon innen és túl – írta Suly
Lezártak egy 3000 sertést tartó telepet a halálos vírus miatt.
Ez az ügy is lezárult.
Mintegy 3000 állatot kell felszámolni.
Először igazolta a laboratórium a jelenlétét.
A Nébih az afrikai sertéspestis megjelenését igazolta Szabolcsban, 3000 állatot kell leölni.
A hazai házisertés-állományban megjelent afrikai sertéspestis vírus miatt egyeztetésre hívta hétfő délutánra a sertés termékpálya szereplőit az agrár- és élelmiszergazdas
Több ezer állatot ölhetnek le.
Magyarországon most először mutatták ki az afrikai sertéspestist házisertés-állományban.
A Nébih elnöke azonnali hatósági intézkedéseket rendelt el.
Védőkörzet, lemészárolt sertésállomány, fertőtlenítés – ezek az első lépések, amelyeket a házi sertésre átterjedt sertéspestis ügyében helyben tenni kell, de Nemes Imre b
Magyarországon először azonosították az afrikai sertéspestist házisertés-állományban egy Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei telepen. Az illetékes hatóságok haladéktalanul m
Két vágóhídra juthattak el sertések a fertőzött telepről, amely körül 3 kilométeres körzetben védőzónát, 10 kilométeres körzetben megfigyelési zónát jelöltek ki.
Először mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a sertéspestist házisertéseknél egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei telepen. Az országos főállatorvos azonnal
Eladták Ferenc pápa egyik budapesti autóját, amely a pápai konvoj része volt a 2023-as látogatásakor és annak az árából három nagyon súlyos beteg szegedi gyereket támogat
Balásy Gyula magánvagyonát is zárolták – így értesült a Rendezvényszervezők és szolgáltatók szövetsége. Ők előtte nyílt levélben követelték a NER-es vállalkozótól, hogy a
Kammerer Zoltán levélben fordult Gajdos Lászlóhoz és a kormányhivatalhoz is a Samsung gyár zajszennyezése miatt. A város által elvégzett mérések több mint 130 alkalommal