A már bezárt bányákhoz hasonlóan a rohonci bányából is hozhattak azbesztszennyezett kőzúzalékot
A hatóság elkezdte a rohonci bányákból származó kőzúzalékok felderítését és laboratóriumi vizsgálatát.
7 kapcsolódó hír
Kőszegen és Szombathelyen a legfrissebb mérések szerint minden eddig vizsgált kőzúzalékmintában kimutatták az azbeszt jelenlétét. Egy magánszemély által bevizsgáltatott m
Újabb több tucat mintában mutattak ki szennyezést, minden vizsgált esetben pozitív lett az eredmény.
Kőszegen és Szombathelyen is kimutatták az azbeszt jelenlétét a Vas Vármegyei Kormányhivatal által végzett legutóbbi vizsgálatok. Április 28-án és 29-én összesen 42 helys
Április 28-én és 29-én összesen 30 kőszegi és 12 szombathelyi helyszínen vettek mintát, és minden esetben megerősítették, hogy a vizsgált kőzet azbeszttel szennyezett – k
Egy magánszemély által bevizsgált osztrák kőmintában is kimutatták az azbeszt jelenlétét.
További 50 kőszegi és 12 szombathelyi helyszínen lett pozitív a vizsgálat. A még működő rohonci bánya is érintett a szennyezésben.