Magyarország csatlakozott az uniós energiatárolási megállapodáshoz
Magyarország csatlakozott ahhoz a háromoldalú európai megállapodáshoz, amelynek célja az energiatárolási kapacitások gyors bővítése az Európai Unióban. Kapitány István energiaügyi miniszter Facebook-bejegyzésében közölte, hogy a 22 tagállam részvételével létrejött kezdeményezés keretében Magyarország 2028-ig 700 megawatt új energiatárolói kapacitás kiépítését vállalta.
3 kapcsolódó hír
A gazdasági és energetikai miniszter újabb bombahírrel jelentkezett.
Magyarország is csatlakozott ahhoz az európai kezdeményezéshez, amely az energiatárolási kapacitások gyors bővítését célozza az Európai Unióban.
A tárolás kérdése kulcsfontosságú a megújuló energia hatékonyabb felhasználásában.