Újabb szintre lép a hőhullám Magyarországon
Hétvégén többnyire derült, napos és nagyon meleg idő várható, 38, 39 és 40 Celsius fok körüli maximumokkal – derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
10 kapcsolódó hír
Első és másodfokú hőségriasztás van érvényben az ország egész területére az extrém meleg miatt. Érkezik a hőkupola, megdőlhet a mindenkori hőségrekord, eddig példátlan ká
Bár már sokan azt érzik, hogy elértek a tűréshatárukra, az időjárás még mindig tud újat mutatni.
Az ország nagy részére másodfokú figyelmeztetést adtak ki.
Pénteken akár 38 fokot is mérhetünk, így a tartós hőség miatt az ország jelentős részére másodfokú figyelmeztetést adtak ki.
Mutatjuk a várható időjárást!
A következő napokban többnyire napos, csapadékmentes idő várható. A hőmérséklet fokozatosan emelkedik, a hétvégére 35–40 fok körüli értékek is előfordulhatnak. A HungaroM
Figyelmeztetnek a meteorológusok.
A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 3