Katolikus templomokat nyitnak meg a hőség elől menekülőknek Magyarországon
A kánikula okozta egészségügyi kockázatok enyhítése érdekében Székely János szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke arra kérte az egyházközségeket, hogy a legforróbb órákban nyissák meg a templomokat az embereknek, ezzel biztosítva menedéket a hőség elől – számolt be a Magyar Kurír .
1 kapcsolódó hír
A szombathelyi katolikus püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke azt kéri, minden templomot nyissanak meg a kánikulában, hadd lehessen a templom menedékhely