A hétvégi tömegrendezvényeken fokozott figyelemmel kell eljárni, ami a rendezők felelőssége
Kásár Pál, az Országos Védelmi Igazgatási Hivatal főigazgatója elmondta, eseménykezelő központot hoztak létre, ez a központ néhány napja már folytatja az adatok feldolgozását vízszolgáltatóktól, minisztériumoktól kapott információk alapján. Jogilag szabályozottan, áttekinthetően, rugalmasan és hatékonyan igyekeznek dolgozni. A hivatal mindig elérhető lesz valamennyi közigazgatási szerv részére, de ez nem azonos a mentésirányítással, az ő elérhetőségeik változatlanul fennállnak. Az ő szervezetük azért felelős, hogy amennyiben kormányzati intézkedésre van szükség, akkor megszülessenek azok a javaslatok, amik alapján a kormány a szükséges döntéseket meg tudja hozni. A cél, hogy valóban oda kerüljenek az erőforrások, ahol indokolt, szükséges és elengedhetetlen.
5 kapcsolódó hír
A Szuverenitásvédelmi Hivatal által kezelt adatokat az igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztérium jogosult kezelni.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke és elnökhelyettesei nem jogosultak végkielégítésre – rögzíti az a módosító javaslat, amelyet csütörtökön fogadott el az Országgyűlés
Már el is fogadta az erről szóló javaslatot a törvényalkotási bizottság.
De a dolgozók igen, köztük a III/III-as múltú kutatóintézeti igazgató. Így döntött a Törvényalkotási Bizottság.
Az Országgyűlés Törvényalkotási Bizottsága elfogadta azt a módosító indítványt, amely szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal nem egyszerűen megszűnik, de feladatait az Iga