Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék
Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.
2 kapcsolódó hír
Benyújtottuk az ügynökakták megnyitását szolgáló törvényjavaslatot az Országgyűlésnek – közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
A miniszterelnök közlése szerint évtizedes adósságot törlesztenek ezzel.