Kivezették a védett árat, ismét piaci árakat kell fizetni a benzinkutakon
A Fidesz szerint nem volt időszerű az árstop kivezetése, a Hormuzi-szoros átjárhatósága ugyanis továbbra sem biztosított. A Tisza-kormány szerint viszont már indokolatlan a rendszer fenntartása, mert már a védett ár alatt alakulnak a piaci árak.
1 kapcsolódó hír
Megszűnik a benzin és a gázolaj hatósági ára, ugyanis az Országgyűlés kedden elfogadta az üzemanyag-árstop kivezetéséről szóló törvényjavaslatot. A kormány szerint a piac