A Belügyminisztérium cáfolta Magyar Péter hazugságait, eddig is látogatható volt az ikonikus épület
A Belügyminisztérium elkötelezett a magyar építészeti örökség megóvása és a közművelődés iránt, ezért kiemelt figyelmet fordít az egykori Magyar Királyi Pénzügyminisztérium történelmi falai között zajló látogatói programra. Mint a Belügyminisztérium kiemelte, eddig épülelátogatási programjukon 1878 fő csodálhatta meg a történelmi tereket.
7 kapcsolódó hír
„Az épület történelmi jelentősége és a felújított terek látványa iránti folyamatos érdeklődés visszaigazolja a kezdeményezés létjogosultságát.”
Miután Magyar Péter bemuttta, mekkora pénzszórás ment a Karmelitában, Pintér Sándor minisztériuma az épületben vezetett sétákkal kezdett el felvágni.
A tárca szerint 15 hónap alatt 1878 látogató sikernek számít.
Alighanem az utolsó közleményük.
A tárca szerint az épületlátogatási program annyira sikeres, hogy közel másfél év alatt majdnem kétezer látogatót fogadtak.
Nem igaz, hogy el lenne zárva az épület a nyilvánosság elől.
Magyar Péter szerint a felújított Belügyminisztérium Pintér Sándor eltitkolt luxusminisztériuma, azonban az épületbe tavaly óta szerveznek bemutató sétákat.