Hiába Kapitány István felhívása, a legnagyobb hőségben omlott össze az áramellátás az agglomerációban
Nincs áram több Budapest-környéki településen. Százhalombattán és Szigetszentmiklóson is fennakadások vannak az MVM szerint. A hőhullám miatt jelentősen nőtt az áramfogyasztás, ezért Kapitány István arra kérte a lakosságot szombaton, hogy 18 és 21 óra között lehetőség szerint fogja vissza a fogyasztását.
1 kapcsolódó hír
Az MVM szerint a rendszer felkészült a nyári csúcsidőszakra, ugyanakkor a szakembereknek már ki kellett vonulniuk a hőség okozta meghibásodások miatt.