Rusvai Miklós: ha Magyarországra is bekerül az ebola, az egyenesen Közép-Afrikából érkezik
Közép-Afrikában, Kongóban már több mint ezer ebola-fertőzést regisztráltak, legkevesebb 260 ember halt meg a járványban. Most a kontinensünkön is megjelent az Ebola, azonosították az első fertőzöttet Franciaországban. A betegségről és európai terjedésének veszélyeiről Rusvai Miklós egyetemi tanár, virológus beszélt az InfoRádióban.
2 kapcsolódó hír
Ha Magyarországon is megjelenne az ebola, az nagy valószínűséggel nem európai fertőzésből, hanem közvetlenül Közép-Afrikából érkezne. Ezt az InfoRádiónak mondta Rusvai Mi
Rusvai Miklós virológus a Kongóban pusztító, már Európát is elérő ebolajárvány magyarországi megjelenésének esélyeiről, a vírus terjedéséről, valamint kezeléséről beszélt