Barátság vezeték: megbírságolja a Molt az MNB
A jegybank a rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt 43 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Molra, olvasható a vonatkozó sajtóközleményben. Az indoklás szerint a vállalatnak legkésőbb idén február 12-ig nyilvánosan kommunikálnia kellett volna a befektetőknek a Barátság kőolajvezeték tartós leállásáról, illetve a jövőbeni olajimport pótlására megtett intézkedéseinek előkészítéséről, melyet csak napokkal később tett meg.
9 kapcsolódó hír
Jogsértő volt a magyar olajtársaság mulasztása, de nem merült fel a bennfentes kereskedelem gyanúja.
A Magyar Nemzeti Bank 43 millió forintos bírságot szabott ki a Molra, mert a társaság napokkal később tájékoztatta a befektetőket a Barátság kőolajvezeték leállásáról és
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) keddi tájékoztatása szerint a tőzsdei kibocsátónak legkésőbb idén február 12-ig nyilvánosan kommunikálnia kellett volna a befektetőknek.
Nem történt bennfentes kereskedelem, ehhez képest 43 millió forintos bírságot kaptak.
Ismétlődő szabályszegésről van szó: korábban is marasztalták el a Molt a rendkívüli tájékoztatásra vonatkozó kötelezettség mulasztása miatt. Mi történt? A jegybank a rend
A MOL elfelejtett szólni a Barátság kőolajvezeték tartós leállásáról, ezzel megsértette a rendkívüli tájékoztatási kötelezettséget, amiért 43 millió forint bírságot kapot
A jegybank azért szabott ki felügyeleti bírságot, mert a Mol késve tájékoztatott arról, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel, és ez hogy érinti a Molt.
Tudták, hogy gond van a vezetékkel, de nem tájékoztattak erről.